ALPINIZM PRZEMYSŁOWY
SZKOLENIE Z ZAKRESU ALPINICZMU PRZESMYŁOWEGO ( DOSTĘPU LINOWEGO ) skierowane są do osób wykonujących pracę technikami alpinistycznymi których podstawowym środkiem ochrony indywidualnej jest specjalistyczny sprzęt służący do poprawnego wejścia w zjazd alpinistyczny w celu wykonania szeregu operacji sprzętowych koniecznych do wykonania pracy.
Głównym celem szkolenia jest właściwe przygotowanie pracownika do bezpiecznego wykonania pracy ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji ryzyka wystąpienia zagrożeń lub zdarzeń wypadkowych ze szczególnym uwzględnieniem organizacja systemu prawnego dot. prac na wysokości oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
DOSTĘP BUDOWLANY
SZKOLENIE Z ZAKRESU PRACY W DOSTĘPIE BUDOWLANYM obejmuje przygotowanie pracownika do bezpiecznego wykonywanych konstrukcjach, dachach, wieżach, masztach, kominach, kratownicach oraz innych stałych konstrukcjach, mogących służyć jako element bezpiecznej asekuracji, z uwzględnieniem umiejętność pracy w ograniczeniu oraz podparciu.
W ramach szkolenia uczestnik realizuje treści programowe związane z nauką skutecznego dojścia do stanowiska pracy, organizację miejsca pracy zgodną z zasadami ochrony przed upadkiem. Ważnym elementem szkolenia jest właściwy dobór środków ochrony indywidualnej zgodny z zasadami ergonomii zasad BHP.
INSTRUKTAŻ STANOWISKOWY
INSTRUKTAŻ STANOWISKOWY realizowany jest zgodnie z Rozp. Ministerstwa Gosp. i Pracy z dnia 27 lipca 2004 w sprawie szkolenia w dziedzinie BHP a miejscem jego przeprowadzenia jest stanowisko wykonywania pracy. Realizowany program szkoleniowy uwzględnia specyfikę miejsca oraz wykonywanych w nim czynności z uwzględnieniem technik minimalizacji ryzyka.
Głównym celem szkolenia jest przekazanie praktycznej umiejętności z zakresu wykonania powierzanej pracy, nauka sposobu ochrony przed zagrożeniami wypadkowymi dla osób wykonujących pracę jak i dla osób postronnych, oraz uzyskania informacji o ryzyku zawodowym związanym z wykonywaniem prac.
NADZÓR NAD PRACAMI
W PROGRAMIE SZKOLENIA DLA OSÓB PEŁNIĄCYCH FUNKCJĘ NADZORU kładziemy szczególny naciska na treści związane z prawnymi aspektami dot. wykonywanych prac, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków nadzoru bezpośredniego, oceny ryzyka, zasad doboru oraz ochrony sprzętu oraz zasad przeprowadzania instruktażu stanowiskowego.
Drugą część szkolenia stanowi praktyczna nauka związana z organizacja pracy na wysokości w postaci zapoznania z technicznym charakterem pracy, nabyciem umiejętności doboru oraz posługiwania się sprzętem alpinistycznym ze uwzględnieniem kwestii odpowiedzialności związanej z pełnioną funkcją.






