SZKOLENIA WYSOKOŚCIOWE, DORADZTWO, SZKOLENIA BHP

Prace wykonywane na wysokości klasyfikowane są jako szczególnie niebezpieczne co w konsekwencji  nakłada na nie szczególne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Zapewniamy kompleksowe przygotowanie pracownika oraz kadry zarządzającej do wykonywania powierzonych im obowiązków w postaci: szkoleń z zakresu pracy na wysokości, doradztwa w dziedzinie bhp,  wstępnych oraz okresowych szkoleń z zakresu BHP, przeprowadzania instruktaży stanowiskowych jak również sporządzania kart oceny ryzyka zawodowego dla poszczególnych stanowisk.

SZKOLENIE Z ZAKRESU ALPINIZMU PRZEMYSŁOWEGO (DOSTĘPU LINOWEGO)

Skierowane  do osób wykonujących pracę technikami alpinistycznymi, których podstawowym środkiem ochrony indywidualnej jest specjalistyczny  sprzęt służący do poprawnego wejścia w zjazd alpinistyczny  a następnie wykonania szeregu operacji sprzętowych koniecznych do realizacji zlecenia.

Głównym celem szkolenia jest właściwe przygotowanie pracownika do bezpiecznego wykonania pracy ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji ryzyka wystąpienia zagrożeń lub zdarzeń wypadkowych w oparciu o  organizację systemu prawnego dot. prac na wysokości oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

SZKOLENIE Z ZAKRESU PRACY W DOSTĘPIE BUDOWLANYM

Program szkolenia obejmuje przygotowanie pracownika do bezpiecznego wykonywania pracy na dachach płaskich , wieżach, masztach, kominach, kratownicach oraz innych stałych konstrukcjach, mogących służyć jako element bezpiecznej asekuracji, z uwzględnieniem umiejętność pracy w ograniczeniu oraz podparciu.

W ramach szkolenia uczestnik realizuje treści programowe związane z nauką skutecznego dojścia do stanowiska pracy, organizację miejsca pracy zgodną z zasadami ochrony przed upadkiem. Ważnym elementem szkolenia jest właściwy dobór środków ochrony indywidualnej zgodny z zasadami ergonomii zasad BHP.

NADZÓR NAD PRACAMI NA WYSOKOŚCI: SZKOLENIA DLA KIEROWNIKÓW, BRYGADZISTÓW, KOORDYNATORÓW

W programie szkolenia dla osób pełniących funkcję szeroko pojętego nadzoru  kładziemy szczególny naciska na treści związane z prawnymi aspektami dot. wykonywanych prac, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw prawnych związanych z wykonywaniem pracy na wysokości, obowiązków nadzoru bezpośredniego, oceny ryzyka, zasad doboru, użytkowania, ochrony oraz kontroli okresowych sprzętu, oraz zasad przeprowadzania instruktażu  stanowiskowego.

Drugą część szkolenia stanowi praktyczna nauka związana z organizacja pracy na wysokości  w postaci zapoznania z technicznym charakterem pracy, nabyciem umiejętności doboru oraz posługiwania się sprzętem alpinistycznym ze uwzględnieniem kwestii odpowiedzialności związanej z pełnioną funkcją.

INSTRUKTAŻ STANOWISKOWY

Realizowany jest zgodnie z Rozp. Ministerstwa Gosp. i Pracy z dnia 27 lipca 2004 w sprawie szkolenia w dziedzinie BHP a miejscem jego przeprowadzenia jest stanowisko wykonywania pracy. Realizowany program szkoleniowy uwzględnia specyfikę miejsca oraz wykonywanych w nim czynności z uwzględnieniem technik minimalizacji ryzyka.

Głównym celem instruktażu jest przekazanie praktycznej umiejętności z zakresu wykonania powierzanej pracy, nauka sposobu ochrony przed zagrożeniami wypadkowymi dla osób wykonujących pracę jak i dla osób postronnych, oraz uzyskania informacji o ryzyku zawodowym związanym z wykonywaniem prac.

SZKOLENIA Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

Bezpieczeństwo pracy to jedno z podstawowych zagadnień związanych z prawidłowym funkcjonowaniem każdej firmy. Dotyczy ono zarówno przeszkolenia pracowników z podstawowych zasad BHP jak również przygotowania ich do bezpiecznego wykonywania pracy w specyficznym środowisku. 

Od wielu lat  świadczymy  usługi związane ze wsparciem firm w ramach poszukiwania ergonomicznych rozwiązań,  wdrażaniem przepisów BHP w firmach o charakterze zarówno budowlanym jak i usługowym. 

Oprócz wstępnych szkoleń BHP mających charakter ogólny organizujemy również specjalistyczne szkolenia skierowane do konkretnej grupy zawodowej i osób, które pracują w otoczeniu specyficznych czynników ryzyka jakim jest praca na wysokości.

zaufali nam

podstawowe akty prawne

1. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy ze zm.- rozdział 6- prace szczególnie niebezpieczne, część E- prace na wysokości.

2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.

3. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 w sprawie rodzajów prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej.

4. Rozporządzenie Ministra gospodarki z dnia 30 października 2002r. W sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn budowlanych.

5. Kodeks Pracy- dział X: bezpieczeństwo i higiena pracy/obowiązki pracodawcy i pracownika.

6. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996r. w sprawie rodzajów prac, które powinny być wykonywane przez co najmniej 2 osoby.

7. Rozporządzenie ministra gospodarki z dnia 21 grudnia 2005r w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej.
Podział środków ochrony indywidualnej wg Dyrektywy 89/686/EWG.

8. Rozporządzenie Ministra Gospodarki I Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.